Loake

SKLEP Z BUTAMI NA MIARĘ


adres: ul. Chmielna 30, Warszawa

data powstania: 2015

powierzchnia: 40m2

zakres opracowania:
-projekt wnętrz
-projekt mebli na wymiar: regały ekspozycyjne z oświetleniem, dekoracyjny regał ekspozycyjny, biurko z nogami od maszyny Singer, brandwall, nisze z ekspozycją, wykorzystanie elementów identyfikacji marki do stworzenia unikalnej tapety


Wiosną 2015 roku mieliśmy przyjemność zaprojektować pierwszy w Polsce i 7-my na świecie salon marki Loake. Założona w 1880 roku w Kettering (Anglia) manufaktura zajmuje się produkcją ekskluzywnych butów skórzanych, a od 2007 roku zaopatruje w nie rodzinę królewską. Wnętrze butiku miało odzwierciedlać ducha marki, której specjalnością jest ponadczasowa elegancja, wizytówką dobry gust a wszystkiemu przyświeca etos brytyjskiego gentlemana.

Kolorystyka showroomu nawiązuje do barw firmowych, czyli dostojnej zieleni i dyskretnego złota.

Sercem salonu jest brand wall prezentujący flagowe modele butów Loake, które lewitują w podświetlanych wnękach.

Tapeta wyściełająca wnętrze wnęk wykonana została na zamówienie, a jej wzór nie jest przypadkowy – taki sam znajduje się wewnątrz pudełek na buty Loake.

Charakterystyczny wzór firmowy Loake znalazł się również na ścianach.

Wszystkie meble w lokalu zostały wykonane na zamówienie. Naszym projektem jest również biurko, którego blat opiera się na oryginalnych nogach od stolika maszyny Singer i łączy się ze ścienną wnęką prezentującą akcesoria do konserwacji obuwia.

Sprawdź też: projekt apartamentów hotelowych

Należę do: