Bierhalle

LIFTING RESTAURACJI


adres: CH Arkadia, Al. Jana Pawła II 82, Warszawa

data powstania: 2014

powierzchnia: 500 m2

zakres opracowania:
-audyt restauracji i jej wizerunku
-lifting wnętrz
-wytyczne zmian wizerunkowych dla całej sieci
-projekt mebli na wymiar: zabudowa baru, loże tapicerowane, dekoracyjny regał z podświetlanych butelek, regały na wino, regał na pamiątki, ekspozytor rodzajów piwa na wynos
-identyfikacja wizualna: projekt kart menu, autorskie grafiki, wzór tapety ściennej na antresoli, grafiki na elewacji, copywriting, neony wewnętrzne, podkładki pod piwo, ulotki, standy promocyjne na stoliki, zaproszenie na event, naklejki we wnętrzu, wybór fotografii i grafik do wystroju wnętrza


Bierhalle to sieć restauracji z własną produkcją piwa obecna na polskim rynku od 2005 roku. Pionierską lokalizacją było centrum handlowe Arkadia w Warszawie. W związku z 10-tą rocznicą istnienia marki, zwrócono się do nas z prośbą odświeżenia wizerunku tego właśnie miejsca poprzez rearanżację wnętrza oraz opracowanie nowych atrakcyjnych graficznie materiałów przeznaczonych do druku.

Projekt wnętrz oraz realizacja „liftingu” istniejącej i rozpoznawalnej marki, były dużym wyzwaniem – tym bardziej, że wdrażanie zmian musiało się odbywać bez zamknięcia lokalu. Kluczem do sukcesu było odpowiednie etapowanie prac.

W ramach przeprowadzonego przez nas audytu, wytypowane zostały zarówno silne strony marki, które na następnych etapach projektu staraliśmy się wydobyć i podkreślić jak również zauważone elementy wymagające ulepszenia. W oparciu o te analizy, Bierhalle w nowej odsłonie to prawdziwa perełka. Odpowiednio oświetlone kadzie eksponują w pełni własną produkcję piwa, a miedziane dekoracje we wnętrzu są wizualną kontynuacją serca lokalu. Jakość wielokrotnie nagradzanego piwa prezentowana jest z dumą na sąsiadującej ścianie. Istotną zmianą było również wprowadzenie czytelnego komunikatu o możliwości zakupu piwa na wynos – na miejscu dotychczasowej niewidocznej lodóweczki znajduje się obecnie przyciągająca uwagę z daleka miedziana wnęka z neonem. Samo wnętrze po liftingu zyskało bardziej klubowy charakter. Wygodne skórzane loże, ciepłe oświetlenie i klimatyczne fotografie sprawiają, że Bierhalle odmłodniało nie zrywając z dotychczasowym wizerunkiem.

Należę do: