CENTRUM MEDYCZNE / sieć gabinetów medycznych

MAGWISE


adres: Siedmiogrodzka 9, 01-204 Warszawa

data powstania: 2022

powierzchnia: 400m2

zakres opracowania:
- projekt wnętrz
- koordynacja branżowa
- projekt budowlany
- projekt mebli na wymiar: recepcja, zabudowy


Zdjęcia: Aleksandra Miszkurka


Projekt wnętrza prywatnego gabinetu medycznego, projektowanie klinik medycznych

Magwise jest innowacyjną jednostką specjalizującą się w nowoczesnej psychoterpaii i neurostymulacji mózgu. Jego właściciel prowadzący dotąd prywatną praktykę psychiatryczną, postanowił rozszerzyć swoją działalność i stworzyć przestrzeń z laboratorium diagnostycznym oraz gabinetami psychoterapeutycznymi. Ze względu na lokalizację, w odrestaurowanym, modernistycznym budynku z lat trzydziestych dwudziestego wieku, projekt miał subtelnie nawiązywać do stylistyki tego okresu. Inwestorowi zależało również na tym aby użyte zostały wysokiej jakości materiały, który będą budować atmosferę zaufania i prestiżu.

Sporym wyzwaniem był podłużny kształt lokalu, który wymusił określoną dyspozycję funkcjonalną.
Zaraz za przeszklonymi drzwiami wejściowymi znalazła się obszerna recepcja, który płynnie przechodzi w szeroki korytarz, wzdłuż, którego znalazły się wejścia do gabinetów terapeutycznych.
Na końcu traktu natomiast umieszczone zostały laboratoria i diagnostyka.
Na podłodze ułożyliśmy charakterystyczne dla polskiego modernizmu białoczarne gorseciki, natomiast na słupach i w korzytarzu, umieszczone zostały białe podłużne płytki ułożone w charakterystyczny, pionowy wzór. Lada recepcyjna oraz regały uzyskały minimalistyczny design oraz zaokrąglone narożniki stanowiące również ukłon w stronę modernizmu.
Na ścianach Sali recepcyjnej umieściliśmy drewniane panele, oswajające przestrzeń i czyniące ją mniej sterylną.
Każdy z gabinetów terapeutycznych urządzony został w nieco inny sposób ale według jednego klucza. Naszym celem było uzyskanie przyjaznej intymnej atmosfery, zapewniającej komfort przychodzącym do nich pacjentom. Stąd w gabinetach znalazły się miękkie, wygodne fotele oraz meble z lat 60 i 70.

Należę do: