Talerzyki

BISTRO


adres: ul. Mokotowska 33/35, Warszawa

data powstania: 2017

powierzchnia: 170m2

zakres opracowania:
-koncept miejsca (współtworzenie)
-projekt wnętrz
-projekt mebli na wymiar: zabudowa baru, loże tapicerowane, stoliki, pomocnik kelnerski, regały dekoracyjno-magazynowe
-identyfikacja wizualna: logotyp, projekt menu, grafiki towarzyszące, projekt neonu zewnętrznego, projekt szyldu na elewacji
-projekt ogródka letniego


„Talerzyki” to lokal oferujący „polskie tapas” wspierane przez odpowiednio dobrane koktajle.

Właścicielem lokalu jest Marcin Koch, który posiada również sąsiedni „Bazar Kocha”, a autorem wnętrza i identyfikacji wizualnej jest warszawskie studio kreatywne 370studio.com specjalizujące się w konceptach gastronomicznych.

Koncepcja wystroju wnętrz jest elegancka, ale swobodna, a główną jej inspiracją były warszawskie bary z lat 20 i 30. Motywem pojawiającym się dyskretnie w różnych strefach lokalu jest również przedmiot talerzyka sam w sobie, do którego można znaleźć liczne odwołania (czy to w postaci muralu przedstawiającego z przymrużeniem oka małpę cyrkową żonglującą talerzykami czy w samym logo, inspirowanym sygnaturą porcelanowej zastawy).

Rozwiązania materiałowo-przestrzenne Talerzyków nawiązują silnie do obranego kierunku stylistycznego: na parterze króluje bar z kamiennym blatem oraz drewnianą boazerią. Dopełnieniem wystroju sali jest lamperia ścienna wykonana za pomocą metalizowanej farby oraz drewniane wiatraki podsufitowe.

Strefa dolna jest połączona z wejściem na zaplecze, przez co jej charakter jest przełamany mniej eleganckimi elementami wystroju: regałami z talerzami oraz lampkami ogrodowymi.

Ozdobą i elementem nadającym całemu lokalowi przytulny charakter są meble o stylizowanej formie w obiciu z weluru, z którego wykonane zostały również kotary nawiązujące do starych lokali i teatrów. Uzupełnieniem konwencji są stylizowane lampy, polskie plakaty nawiązujące do warszawskiej gastronomii oraz kasetony z podświetlanymi abstrakcyjnymi grafikami.

Należę do: