AROMA COFFEE

KAWIARNIA & SKLEP


adres: ul. Ordona 12D, Warszawa

data powstania: 2017

powierzchnia: 35m2

zakres opracowania:
-koncept miejsca
-projekt wnętrza kawiarni
-opracowanie wytycznych dla sieci
-projekt mebli na wymiar: regał ekspozycyjny, zabudowa baru, loże tapicerowane, stoliki
-identyfikacja wizualna: kolorystyka, logotyp, grafiki na kubeczki na wynos, projekt grafik na witryny, szyld na elewacji, prezentacje marki na potrzeby promocji
-projekt ogródka letniego


Powstała na warszawskiej Woli w styczniu 2017 kawiarnia Aroma to miejsce dla ludzi celebrujących kawę w najlepszej odsłonie.  Lokal pełni funkcję nie tylko kawiarni, ale również sklepu a całości przyświeca misja edukacyjna – w oparach cudownych zapachów można tu zdobyć wiedzę na temat proweniencji kaw oraz zgłębić kawowe tajniki pod okiem Agnieszki Rojewskiej – wielokrotnej Mistrzyni Polski Baristów.

Wnętrze charakterem i detalami nawiązuje do krajów o wysoko rozwiniętej kulturze picia kawy, skąd pochodzi znacząca część asortymentu. Główną inspiracją były państwa Ameryki Środkowej i basenu Morza Karaibskiego.  Stąd zaczerpnięta jest żywa kolorystyka oraz egzotyczne akcenty.

Charakterystycznym dla marki elementem oraz sercem wnętrza jest przede wszystkim centralny regał w kolorze głębokiego turkusu, witający od wejścia bogatą ofertą kaw, akcesoriów oraz bieżącymi ofertami – na tę potrzebę zaprojektowaliśmy specjalny system mobilnych przegródek umożliwiający dostosowanie rozmiaru okienek do zmiennej ekspozycji i wielkości produktu.

Nastrój wnętrza dopełniają postarzane mapy z zaznaczoną proweniencją kawy, palmy oraz mosiężne elementy dekoracyjne.

Latem karaibski klimat w akompaniamencie aromatu kawy wychodzi poza granice lokalu do zaprojektowanego przez nas ogródka.

Należę do: