TEL AVIV

BISTRO


adres: ul. Mickiewicza 19, Warszawa

data powstania: 2017

powierzchnia: 50m2

zakres opracowania:
-projekt wnętrz
-opracowanie wytycznych dla całej sieci (przekształcenie marki we franczyzę)
-przekształcenie istniejącej zabudowy na cele nowego lokalu: zabudowa baru, loże tapicerowane, stoliki


W 2010 legendarny już Tel Aviv na ul. Poznańskiej w Warszawie przecierał szlaki na wegetariańskiej mapie stolicy serwując dania kuchni izraelskiej. 1 marca 2017 r. świat ujrzał pierwszy lokal w odsłonie sieciowej, który mieliśmy przyjemność zaprojektować wraz z Michałem Kempińskim.

Lokal przywołuje wrażenia przywiezione z podróży do Izraela – ciepła wieczorów spędzanych na bulwarach oraz spacery do rana po zakamarkach starego miasta w Jaffie. Wnętrza oferują otwartą, swobodną atmosferę, nawiązują do bliskowschodniej gościnności, jednak nie chcą bezpośrednio cytować elementów tradycyjnego budownictwa i architektury.

Motywem przewodnim wnętrza jest ściana wykończona glinianym tynkiem, którego odcień i faktura są odzwierciedleniem bliskowschodniego krajobrazu. Formuła tynku została opracowana specjalnie na potrzeby tego projektu. Abstrakcyjna przestrzeń udostępnia miejsca naściennej płaskorzeźbie – hamsie. Zaprojektowana, podświetlana instalacja jest parafrazą bliskowschodniego symbolu chroniącego przed złem. Łapka występuje tu we współczesnym wydaniu, z „wytatuowanymi” hasłami i ikonkami pochodzącymi z popkultury.
WSPÓŁAUTOR: MKPA

Należę do: