Bierhalle Wilanów

BROWAR I RESTAURACJA


adres: ul. Klimczaka 1, Royal Wilanów, Warszawa

data powstania: 2015

powierzchnia: 300m2

zakres opracowania:
-projekt wnętrz
-projekt mebli na wymiar: zabudowa baru, loże tapicerowane, dekoracyjny regał z podświetlanych butelek, regały na wino, regał na pamiątki, ekspozytor rodzajów piwa na wynos, stalowe regały ekspozycyjne, projekt miedzianych paneli ściennych w sali VIP
-identyfikacja wizualna: projekt kart menu, neony wewnętrzne, podkładki pod piwo, ulotki, standy promocyjne na stoliki, zaproszenie na event, wybór fotografii i grafik do wystroju wnętrza


Bierhalle Wilanów to prestiżowa lokalizacja (kompleks Royal Wilanów), a co za tym idzie podwyższone standardy. Jest to również pierwszy  lokal zrealizowany od początku do końca według nowych wytycznych wizerunkowych dla marki opracowanych rok wcześniej przez naszą pracownię (przy okazji audytu i liftingu restauracji Bierhalle w CH Arkadia).

Punktem wyjścia do projektu wnętrz w Wilanowie była charakterystyczna kolorystyka, którą Bierhalle posługuje się od początku istnienia, czyli głęboka czerwień oraz wprowadzona  niedawno jako jej uzupełnienie czerń.

Dużym wyzwaniem tej lokalizacji była ilość szklanych witryn – restauracja jest nimi otoczona aż z trzech stron. Udało się nam to uwarunkowanie przekuć w atut, w efekcie czego powstały trzy zróżnicowane strefy, każda przyciągająca uwagę przechodniów czym innym. Tym, co łączy poszczególne części lokalu jest miedź w różnej formie i postaci – jest to zdecydowanie motyw przewodni. Nawiązuje do elementów kadzi, w których warzone jest piwo i które są sercem lokalu wyeksponowanym w południowej części restauracji. Od strony dziedzińca już z daleka pobłyskuje spektakularna ściana z miedzianych łusek zdobiąca wydzieloną salkę VIP a wschodnia elewacja to długi bar o miedzianych plecach.

Wnętrze, pomimo nowoczesnego podejścia oraz eleganckich dodatków wciąż zachowuje przytulny charakter, uzupełniony o rzemieślnicze akcenty.

Należę do: