DZIURKA OD KLUCZA

RESTAURACJA


adres: ul. Fort Służew 1b, Warszawa

data powstania: 2019r

powierzchnia: 240m2

zakres opracowania:
-projekt wnętrz
-projekt mebli: zabudowa baru, loża tapicerowana, stoły z autorskimi grafikami, nogi toczone do stołów i kanap, szafki pomocniki kelnerskie, szafka łazienkowa ze skrzynek po amunicji, zabudowa garderoby, zabudowa lodówek na wino
-autorskie elementy wystroju wnętrza: donice w skrzyniach po amunicji, abażury lamp, postarzane drzwi, instalacja artystyczna z wygiętych drzwi na ścianach, inne dekoracje i grafiki ścienne
-identyfikacja wizualna: logotyp, karty menu, grafiki, wizytówki, szyld na elewacji

Zdjęcia: Agnieszka Szpilowska


Znana z warszawskiego Powiśla Dziurka od klucza przeniosła się do zabytkowego fortu na Ursynowie. Wpisanie charakteru kameralnej romantycznej i bajkowej restauracji, z jaką Dziurka do tej pory była kojarzona w obiekt pomilitarny nad którym czuwa konserwator zabytków, o kilkakrotnie większej powierzchni i skomplikowanym układzie było nie lada wyzwaniem.
Projekt jest efektem ścisłej współpracy z Właścicielami, którzy w każdą swoją restaurację wkładają dużo serca i zaangażowania. Ociepliliśmy surowe wnętrza kazamat ciepłem włoskiej gościnności. Od wejścia gości witają masywne, wykonane na zamówienie wg autorskiego projektu wrota z witrażem oraz elegancki kontuar. Kojarzone z Powiśla drzwi zdobiące ściany tutaj pojawiły się w nowej odsłonie dostosowanej kształtem do wnętrza. Sercem miejsca jest otwarta kuchnia wykończona ręcznie robionymi kaflami oraz, widoczne z sali, pizzownia i pracownia makaronu.
Miejsce jest połączeniem kontrastów: w militarnych skrzyniach po amunicji zasadziliśmy kwiaty, na ścianach pokrytych wzorem moro ustawiliśmy wygodne welurowe kanapy a surowe sklepienia zostały przełamane złotymi plamami oraz akcentami dekoracyjnymi. Stworzyliśmy magię z poszanowaniem historii miejsca.

Należę do: