Fromażeria

Restauracja


adres: ul. Ratajczaka 27 Poznań 61-814

data powstania: 2020

powierzchnia: 150m2

zakres opracowania:
-projekt wnętrz
-koordynacja branżowa
-projekt mebli na wymiar: zabudowa barów, loże, stoliki, regały dekoracyjno-magazynowe

Zdjęcia: Małgorzata Hałas, Aleksandra Miszkurka


Fromażeria to unikalny koncept restauracyjny bazujący na…serach.  Pomysłodawca i właściciel lokalu, po latach spędzonych w Australii, powrócił do Poznania by rozkochać jego mieszkańców
w daniach, których dominującym elementem są sery z różnych stron świata.
Restauracja znajduje się w sercu Poznania, w pięknie odrestaurowanej kamienicy, na skrzyżowaniu ulic Ratajczaka i Święty Marcin. W pierwszej Sali znajduje się obszerny bar cocktailowy
z wyeksponowaną witryną z ekspozycją serów. Na tylniej ścianie ale również doskonale widoczne, znajdują się wina oraz, zaprojektowane z lekkim przymrużeniem oka, „serowe” neony.

Cały lokal utrzymany jest w ciepłej  jasnej tonacji, gdzieniegdzie jak np. w korytarzu skontrastowanej z trójkątnymi, zaprojektowanymi specjalnie do tego lokalu – okładzinami. Ich bordowa kolorystyka, nawiązuje do jednego z trzech podstawowych kolorów brandu.

Pomimo stosunkowo niewielkiej przestrzeni  z głównej Sali, udało się wydzielić kameralny aneks, którego granice wyznaczają, drewniane, ażurowe regały. Poprzez usunięcie tynków, wyeksponowana została tylnią ceglana ściana stanowiąc tło dla jasno drewnianych zabudów.

Należę do: