FOODHALL POMORZE

unikalne koncepty gastronomiczne pod jednym dachem


adres: Pomorze, Polska

data powstania: Projekt w realizacji

powierzchnia: 3500m2

zakres opracowania:
- fit out przestrzeni
- strefowanie + dyspozycja najemców
- koncepcja stylistyczna całości foodhallu
- koncepty gastronomiczne
- projekty wykonawcze

Zdjęcia: Wizualizacje


Foodhalle w centrum handlowym – projekt, realizacja

Projekt Foodhallu na Pomorzu inspirowany jest najlepszymi przykładami europejskich hal targowych. Cała stylistyka nawiązuje do morskiego klimatu i rdzawych kadłubów statków, tworząc unikalne i charakterystyczne wnętrze. Obiekt planowany jest na parterze ogromnego hotelu, oferując wygodny dostęp dla gości zarówno tych hotelowych jak i tych idących z miasta.
Foodhall będzie zajmował imponującą powierzchnię 3500 metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim około 40 różnorodnych konceptów. Będą to zarówno boxy, pełnowymiarowe restauracje jak również foodtrucki i drobne wyspecjalizowane w jednym produkcie – punkty.

Cała inwestycja podzielona jest na 3 etapy, które będą sukcesywnie realizowane a następnie łączone w jednej zróżnicowany organizm. W naszym zakresie jest zarówno dyspozycja funkcjonalna całej przestrzeni a więc rozplanowanie poszczególnych restauracji wraz z określeniem przestrzeni dla gości oraz części zapleczowych. Do naszych zadań należy również wymyślenie wszystkich konceptów oraz nadanie im indywidualnego charakteru przy jednoczesnym zachowaniu spójności całego przedsięwzięcia.
W pierwszym etapie realizacji planowana jest pięciogwiazdkowa restauracja, która specjalizować się będzie w serwowaniu owoców morza. To miejsce o wysokim standardzie zapewni wyjątkowe doświadczenia kulinarne dla wymagających gości oraz służyć będzie również jako restauracja hotelowa.
W drugim etapie znajdować się będzie wysoka, ośmiometrowa przestrzeń z wyjątkowym barem centralnym, nad którym na całym jego obwodzie znajdować się będzie ekran 3d z autorskimi animacjami i projekcjami.

Autonomiczną częścią foodhallu będzie sala eventowa, do której prowadzić będzie scenograficznie zaprojektowane wejście. Nawiązywać będzie do stylistyki starych kin z lat czterdziestych i pięćdziesiątych.
Całość projektu ma na celu stworzenie wyjątkowego miejsca, gdzie goście będą mogli cieszyć się nie tylko doskonałymi daniami, ale również niepowtarzalną atmosferą. Foodhall na Pomorzu będzie idealnym miejscem dla miłośników kulinariów, którzy pragną odkrywać smaki morza w eleganckim i nowoczesnym otoczeniu.

Należę do: