GROOLE

BISTRO


adres: ul. Nowy Świat 35, Warszawa

data powstania: 2016

powierzchnia: 65m2

zakres opracowania:
-projekt wnętrz
-wytyczne wizerunkowe dla całej sieci
-podręcznik franczyzobiorcy
-projekt mebli na wymiar: zabudowa baru, mebel do przechowywania ziemniaków, ławy, stoliki

Projekt grafik i półek na alkohol: Maciej Frymus


Otwarte w październiku 2016 roku Groole bistro na ul. Nowy Świat to kontynuacja istniejącej od kilku lat i cieszącej się dużą popularnością marki. Jest to również lokal wzorcowy dla nowych lokalizacji, jako że marka zdecydowała stać się teraz franczyzą.

Praca nad tym projektem miała wymiar nie tylko architektoniczny ale również w dużej mierze marketingowy. Zakres naszych prac projekcie obejmował:

– analizę marki oraz jej dotychczasowych, różniących się między sobą lokalizacji

– wytypowanie elementów charakterystycznych z obecnego wizerunku oraz opracowanie nowych, wpisujących się w filozofię marki i jej kolorystykę

– odświeżenie wizerunku, wyeksponowanie silnych stron marki oraz podkreślenie nowego asortymentu (wprowadzono sprzedaż wódki ziemniaczanej)

– opracowanie brandbooka/ podręcznika franczyzobiorcy określającego wartości i wytyczne, którymi należy się kierować przy tworzeniu każdej nowej lokalizacji

– stworzenie miejsca przyjaznego, o nowej formie i formule, świeżym charakterze, gdzie można nie tylko szybko zjeść, ale również posiedzieć i napić się w gronie przyjaciół.

Wnętrze w nowej odsłonie jest ciepłe i przytulne, króluje drewno oraz kolor łososiowy zaczerpnięty z logo i identyfikacji marki. Atmosferę podkreśla oświetlenie oraz wygodne loże, które wraz z hokerami w witrynie i przy wejściu, wprowadzają przestrzenne urozmaicenie dla stolików i krzeseł w części centralnej lokalu.

Motywem przewodnim wnętrza są skrzynki malowane w kolory Grooli, występujące w różnych konfiguracjach – jako sufit podwieszony, jako przestrzenna podświetlana instalacja ścienna, oraz, w formie bardziej przetworzonej, jako front wydawki. Skrzynki stały się nieoderwalnym i efektowym elementem całości, będąc przy tym prostym przestrzennym środkiem czyniącym wnętrze oryginalnym.

Sercem lokalu jest oryginalny, zaprojektowany specjalnie na tę okazję, pojemnik na ziemniaki. Pracownicy bistro kilka razy w ciągu dnia korzystają z niego, tworząc pewnego rodzaju spektakl, dzięki wyeksponowaniu którego, klient jest w stanie jeszcze pełniej obserwować cały proces przygotowania jego dania.

Należę do: