MAMMA

RESTAURACJA


adres: Towarowa 14, Kołobrzeg

data powstania: 2020

powierzchnia: 300m2

zakres opracowania:
-projekt wnętrz
-projekt budowlany
-koordynacja branżowa
-projekt mebli na wymiar: zabudowa barów, loże, stoliki, regały dekoracyjno-magazynowe

Wykonanie elementów na wymiar: InModern

Zdjęcia: Joanna Marchewka


Mamma to rodzinna włoska restauracja na europejskim poziomie, znajdująca się na głównym szlaku spacerowym, prowadzącym ze Śródmieścia Kołobrzegu nad morze. Duży widny lokal składa się z wysokiego parteru, w którym znajdują się dwa bary – jeden serwujący drinki oraz drugi, przy którym można siedzieć i obserwować przygotowanie i wypiek pysznej pizzy.

Sercem lokalu jest bar na wprost wejścia z imponującym nadwieszeniem z alkoholami. Podświetlone, ustawione piętrowo butelki, szczególnie wieczorem tworzą kolorowy pattern, wciągający do środka. Front baru zaprojektowany i wykonany został z trójkątnych, układanych obok siebie listewek, tworzących trójwymiarowy motyw wzmocniony dodatkowo przez, ukryte pod białym marmurowym blatem, podświetlenie.

W części centralnej znajdują się loże oraz po ich obydwu stronach dekoracyjne regały z podwieszonymi linami, nawiązującymi nienachalnie do morskiego charakteru miasta.
Posadzka wydziela poszczególne strefy lokalu. Ciągi komunikacyjne oraz przejścia wykonane zostały z szarego mikrocementu, natomiast przestrzeń baru oraz ta pod lożami i na antresoli, wykonana została z białych płytek, z geometrycznymi motywami, wprowadzającymi kontrolowany chaos.

Na ścianach baru ułożone zostały czarne płytki, wydobywające intensywne kolory baru, kontrastujące z białą powierzchnią blatów. Natomiast na słupach ułożone zostały szkliwione oliwkowe kafelki, kolorystycznie korespondujące z podwieszanymi na spawanych kratownicach pod sufitem, roślinami. Po prawej i lewej stronie od wejścia namalowane zostały murale, przedstawiające patronkę miejsca.

Należę do: