NINES

RESTAURANT & SPORTS BAR BY ROBERT LEWANDOWSKI


adres: Haberbuscha i Schielego 6, Warszawa

data powstania: 2021

powierzchnia: 1400m2

zakres opracowania:
-projekt wnętrz
-projekt budowlany
-koordynacja branżowa
-projekt mebli na wymiar: zabudowa baru, loże, stoliki, pomocniki kelnerski,
regały dekoracyjno-magazynowe

Zdjęcia: Aleksandra Miszkurka


Nines to unikalna restauracja sportowa sygnowana przez najlepszego obecnie polskiego strzelca Roberta Lewandowskiego.

Lokal znajduje się na czterech kondygnacjach zabytkowego budynku Warzelni w zrewitalizowanym kompleksie Browarów Warszawskich.

Pięciokondygnacyjna budowla, będąca dominantą na placu zachwyca formą i rozmiarem oraz wprowadza elegancję i atmosferę dawnych czasów.

Niemniej planowanie lokalu gastronomicznego w zabytkowym wielkopiętrowym budynku to nie lada wyzwanie. Należało idealnie połączyć ze sobą wiele aspektów takich jak logistyka przygotowania i wydawania potraw, podział stref klienta i obsługi, instalacje i przepisy…
Dlatego też, prace nad projektem wnętrza w tym miejscu trwały prawie 3 lata i odbywały się równolegle z projektem architektonicznym i pracami nad rewitalizacją budynku.

Lokal podzieliliśmy na strefy: na poziomie -1 znajdziemy prawdziwy sportsbar pełen telewizorów, neonów i pamiątek sportowych. Jego centralnym punktem jest ośmiokątny bar z telebimami inspirowany ringiem bokserskim. Wokół niego umieszczono strefy siedzisk, niczym trybuny widzów. Menu jedzeniowe jest dostosowane do prawdziwie sportowych spotkań i emocji.
– Parter i piętro zajmuje restauracja, która wystrojem nadal nawiązuje do kultury sportowej ale pozostawia oddech dla tych, którzy sport wielbią tylko okazjonalnie. Menu jest bardziej rozbudowane a układ stołów sprzyja spotkaniom w większej grupie.
– Piętro 2 to przestrzeń eventowa z jedynymi w Polsce (a pewnie i na świecie) trybunami sportowymi, na których możemy obejrzeć mecz na telebimie.
Pozostałe poziomy poświęcone są na obszerną kuchnię i zaplecze całego przedsięwzięcia.

Powstało miejsce dynamiczne ale przytulne. Klimat retro przedwojennego budynku, przełamany został sportowymi akcentami. Na każdym kroku możemy tu znaleźć odwołania do świata sportu: pomocniki kelnerskie stylizowane na szafki szatniowe, akcenty kolorystyczne inspirowane odzieżą sportową, geometryczne patterny niczym flagi startu/menu czy koszule sędziowskie, linie boisk na podłodze i stołach.
Nie brakuje też sprzęty sportowego użytego jako elementy dekoracyjne: kajak wiszący pod sufitem, instalacja z lotek do badmintona czy też narty vintage na ścianie.

Ostateczny efekt wynika ze współpracy wielu specjalistów w swoim fachu. Wnętrze, menu oraz komunikacja wizualna i marketing musiały być spójne i nietuzinkowe. Tym bardziej cieszy, że wybrany team to ludzie, którzy świetnie się dogadywali i stworzyli coś z czego wszyscy możemy być dumni.

Należę do: