PARADISO

RESTAURACJA & COCKTAIL BAR


adres: Żelazna 51/53, 00-841 Warszawa

data powstania: 2022

powierzchnia: 390m2

zakres opracowania:
- projekt wnętrz
-koordynacja branżowa
-projekt mebli na wymiar:
zabudowa baru, loże, stoliki,
regały na wino, zabudowy

Zdjęcia: Aleksandra Miszkurka


Projektowanie wnętrz fine dining, wnętrza premium

Fabryka Norblina to kolejne po Hali Koszyki, Elektrowni Powiśle oraz Browarach Warszawskich miejsce z bogatą ofertą kulinarną na mapie Warszawy.
W zrewitalizowanym kompleksie znalazły się zarówno lokale street foodowe jak i nowe koncepty restauracyjne o charakterze fine dining. W związku z tym nie mogło tam również zabraknąć naszego projektu wnętrz w standardzie premium. Paradiso znajduje się przy głównym ciągu komunikacyjnym Fabryki Norblina. Inwestorzy chcieli aby jego klimat przywoływał skojarzenia z Ameryką Południową oraz Karaibami ale nie w sposób dosłowny a bardziej wyszukany.

Przystępując do projektu, prace w Fabryce Norblina jeszcze trwały. Budynek w którym obecnie znajduje się Paradiso był jedynie skorupą, z której zostały oryginalne ściany oraz zagłębione w posadzce tory. Wszystkie zachowane elementy były objęte opieką konserwatorską a szczególnym wyzwaniem było takie wkomponowanie i wyeksponowanie stalowych torów by były dobrze widoczne ale nie przeszkadzały w komunikacji. Finalnie szyny zostały przykryte szklaną taflą, którą udało się zrównać z poziomem posadzki.
Paradiso jest połączeniem cocktail baru z casualową restauracją z elementami fine dining. Jego sercem jest bar, obłożony naprzemiennie butelkowo – zielonymi płytkami oraz paskami lustra.
W połączeniu z biało czarną posadzką daje to nieco surrealistyczny efekt. W całym lokalu, to właśnie kolor zielony ma charakter przewodni. Jego różne odcienie można znaleźć na ścianach, drzwiach i lożach. Występuje również w zwieszających się z sufitu i ze ścian roślinach. Jeśli o ścianach mowa, to wyłożone zostały płytkami o różnorodnych wzorach i fakturach. Na tych na schodach zaś, namalowany został mural nawiązujący do obrazu Lucasa Cranacha – Adam i Ewa.

Projektowanie wnętrz fine dining wymusza określony standard i wykonanie. W związku z tym wszystkie stałe meble jak loże i regały na wino wykonane zostały na zamówienie z jasnego drewna domykając gamę kolorystyczną użytą w lokalu.

Należę do: