Posypane Dom Makaronu

RESTAURACJA


adres: Hoża 43/49, Warszawa

data powstania: 2018

powierzchnia: 150m2

zakres opracowania:
- projekt wnętrz
- projekt graficzny logotypu

Zdjęcia: Aleksandra Miszkurka


Posypane Dom Makaronu to nowy koncept na kulinarnej mapie Warszawy. Właściciele na miejscu wytwarzają makarony według oryginalnych receptur, sukcesywnie dodając do menu ich nowe rodzaje.

W całym lokalu zdarte zostały tynki ujawniając żelbetowe elementy konstrukcyjne oraz murowane ściany, które postanowiliśmy wykorzystać tworząc projekt wnętrz. Ich dolna część została pomalowana na kolory żółty oraz zielony tworząc charakterystyczną lamperię oplatającą wnętrze.

Intensywne kolory ścian, zestawione zostały z ciemnogranatową posadzką wykonaną z mikrocementu oraz wzorzystymi płytkami vintage.

Charakterystycznym elementem lokalu są dwa bary, wykonane z blachy miedzianej jako dwa wystające elementy.
W jednym z nich za szklaną ścianą będzie znajdować się przestrzeń, w której przygotowywany na oczach gości, będzie makaron. Spawana ściana, oprócz efektu wizualnego, pełni także rolę „okna” doświetlającego, tą niewielką przestrzeń.

Istotnymi elementami nadającymi charakter wnętrzu, są plakaty z planami miast oraz stare narzędzia do wyrobu makaronu, wiszące na siatce mocowanej do ściany. Poza nimi swoistą dekorację stanowią również czarne kable idące po suficie i ścianach oraz widoczne elementy instalacji.

Należę do: