VAN DOG KONESER

RESTURACJA FAST CASUAL


adres: Plac Konesera 2 Warszawa

data powstania: 2019

powierzchnia: 160m2

zakres opracowania:
- projekt wnętrz
- koncept miejsca (współtworzenie)
- projekt wnętrz
- projekt mebli na wymiar: zabudowa baru, loże, stoliki, pomocnik kelnerski, regały dekoracyjno-magazynowe
- projekt ogródka letniego

Zdjęcia: Aleksandra Miszkurka


Van Dog to nowy koncept na polskim rynku serwujący pyszne van dogi przygotowywane ze starannie dobranych składników. Charakterystyczna specjalnie pieczona i chrupka bułka w kształcie litery V oraz delikatna kiełbaska to znaki rozpoznawcze marki.

Pomysłodawcą i właścicielem konceptu jest Foodio Concepts, spółka zależna sieci kin Helios, wchodząca w skład Grupy Agora.

Byliśmy od samego początku tworzenia marki, od pierwszych pomysłów i szkiców logo aż po ostateczną wersję konceptu, którą przełożyliśmy na projekt wnętrz. Van Dog to marka niepokorna, lekko zadziorna, awanturnik z charakterem, niecierpiący porównywania go do starszego brata – hot doga.

Wnętrze w zabytkowym kompleksie Fabryki Wódek Koneser odzwierciedla charakter Vandoga. Lada wydawcza, wykonana z blachy aluminiowej, nawiązuje do przyczep i foodtrucków. Ciemno niebieskie ściany, girlandy żarówek, mają przywodzić na myśl, dalekie wyjazdy i podróże.

Istotnym elementem scalającym wnętrze jest znajdujący się pośrodku, bar w którym serwowane są napoje i drinki. Jego industrialny charakter i okładzina wykonana z blachy trapezowej ma przywodzić na myśl, kontenery i odległe porty, z których przywożone są wyjątkowe przyprawy i dodatki, składające się na Vandoga.

Lokal w Koneserze jest pierwszym z sieci. Kolejne znajdują się w Galerii Młociny, w Galerii Słonecznej w Radomiu
a kolejne otwarcia planowane są już wkrótce.

Należę do: