Cuba Libre

drink bar


adres: Poznań, Wrocławska 21

data powstania: 2020

powierzchnia: 110m2

zakres opracowania:
-projekt wnętrz
-projekt budowlany
-koordynacja branżowa
-projekt mebli na wymiar: zabudowa barów, loże,
stoliki, regały

Zdjęcia: dzięki uprzejmości Inwestora


Klub Cuba Libre to miejsce, które przenosi w kubańską scenerię, zapewniając nie tylko wyjątkową atmosferę, ale również niepowtarzalny styl i autentyczne doznania.
Projekt lokalu powstawał w ścisłej współpracy z Inwestorami, którzy są rodowitymi Kubańczykami, którzy Poznań, obrali jako swój nowy dom. Klub i drink bar schowane są w podwórzu kamienicy przy ulicy Wrocławskiej 21.
W ramach współpracy przygotowaliśmy projekt wejściowej, podłużnej Sali, która jest wizytówką lokalu. Jej ściany uzyskały intensywne egzotyczne kolory a na posadzce położone zostały wzorzyste i tak charakterystyczne dla kultury łacińskiej płytki. Na suficie znalazły się wiatraki wentylujące wnętrze, nieodzowne w kubańskich wnętrzach.

Centralnym i dominującym elementem wnętrza jest bar, którego dolna część wykończona została ratanowymi płytami, natomiast górna wykonana została ze starych okiennic. Na ścianie backbaru umieściliśmy czarne opalizujące płytki oraz logo lokalu z tlącymi się żaróweczkami.

Całości dopełnia sączące się oświetlenie, dostosowywane pod względem koloru i temperatury do tego co dzieje się w środku.

Należę do: