FUEGO

RESTAURACJA


adres: Towarowa 14, Kołobrzeg

data powstania: 2022

powierzchnia: 400m2

zakres opracowania:
-projekt wnętrz
-projekt budowlany
-koordynacja branżowa
-projekt mebli na wymiar: zabudowa barów, loże, stoliki, regały dekoracyjno-magazynowe

Wykonanie elementów na wymiar: InModern

Zdjęcia: Aleksandra Miszkurka


Postawione przed nami zadanie polegało na zaprojektowaniu lokalu z kuchnią hiszpańską, przy jednej z głównych ulic Kołobrzegu, prowadzącej w stronę morza. Inwestorzy chcieli aby miejsce to, jakością jedzenia oraz designu przyciągało gości zarówno w okresie wakacyjnym jak również poza sezonem. Marzyli o miejscu wyrazistym, które byłoby odzwierciedleniem ich doświadczeń zebranych podczas mieszkania w Hiszpani. Charakter wnętrza miał być egalitarny, a zarazem elegancki ale taki by goście czuli się swobodnie. Kuchnia miała być otwarta, dobrze widoczna ale zarazem oddzielona od Sali tak, by do wnętrza nie przenikały zapachy.
Lokal, znajdował się w stanie deweloperskim. Jego frontowa część znajdowała się na podwyższeniu co powodowało różnice w wysokości będące zarówno ograniczeniem jak również wyzwaniem, mogącym skutkować ciekawym efektem przestrzennym. Ponadto Inwestorowi zależało na wkomponowaniu w przestrzeń, obszernej antresoli co było nie lada wyzwaniem. Wymagało to również ścisłej koordynacji z projektantem konstrukcji oraz wentylacji. Finalnie wszystkie te kwestie udało się szczęśliwie rozwiązać.

W rezultacie powstała zróżnicowana przestrzeń podzielona na kameralne strefy, które tak lubią goście. Wzdłuż całej witryny posadzka znajduje się na poziomie ulicy. Następnie po pokonaniu trzech schodków znajdujemy się na poziomie niższym, który oddzielony od pierwszego jest strefą wygodnych lóż o wysokich oparciach. Lokal dzielą na dwie części schody, obudowane wysokimi na całą wysokość wnętrza – regałami z winem. Tworzą one dominujący i charakterystyczny element lokalu.

Znajdujący się na parterze, pod stropem antresoli bar obłożony został, rdzewioną i specjalnie do tego projektu trawioną blachą. Z kolei jego sufit wyłożony został lustrami i podświetlony montowanymi do stropu żarówkami.

Opisane wcześniej schody wiodą na antresolę, która ze względu na wysokość, drewniane okładziny i loże pod ścianami ma bardziej intymny charakter. Ze względu na ograniczony dostęp światła dziennego, panuje tutaj klimatyczna atmosfera dodatkowo osiągnięta kameralnym i ciepłym w barwie oświetlenie.

Na ścianach i posadzkach Fuego znajdują się specjalnie dobierane do tego projektu i wykonywane na zamówienie okładziny. Dekoracja ściany z czaszkami byków na przykład składa się z trzech rodzajów czerwonych płytek o różnej intensywności czerwieni, które zostały ułożone według określonego przez nas schematu i proporcji.

Suma tych i innych elementów wykonanych wiernie na podstawie rysunków projektowych, składa się na wyjątkowość tego lokalu oraz jego unikalną atmosferę.

Należę do: