APARTHOTEL LUBLIN

W STAREJ KAMIENICY


adres: LUBLIN

data powstania: 2022

powierzchnia: 40m2

zakres opracowania:
- projekt wzorcowego apartamentu
- projekt mebli na wymiar
- dobór mebli i elementów gotowych
- dobór dodatków i okładzin


Projekt apartamentowego hotelu w Lublinie to połączenie luksusu, wysokiego standardu i historycznego uroku starej kamienicy. 4 kondygnacje przesiąknięte historią i tajemnicami. Lśniące drewniane poręcze, zakurzona mozaika i kaflowe piece. Welurowe kanapy, przygaszone światło… Czy w tle słychać grę na fortepianie?
Projektowanie apartamentów w hotelu znajdującym się w starej kamienicy w sercu Lublina było balansowaniem między nowoczesnością a historią. Lokalizacja i charakter obiektu wymagały od nas umiejętnego wpisania się w starą tkankę, przy jednoczesnym budowaniu przytulnej atmosfery. Postawiliśmy na świetnie sprawdzającą się klasykę.
Stworzony przez nas projekt jest doskonałym przykładem klasycznego wykończenia, które nawiązuje do historycznych wzorców. Wysokie listwy sztukaterie mogą przywoływać skojarzenia z dziewiętnastowiecznymi paryskimi kamienicami.
We wnętrzach dominuje stonowana kolorystyka, przełamana odważniejszymi akcentami kolorystycznymi, tworząc elegancką i spokojną atmosferę. Wszystkie meble zostały starannie dobrane. W pomieszczeniach znajduje się mix nowoczesnych designerskich sprzętów oraz klasycznych mebli i ozdób z lat 60 i 70 XX wieku , które dodają wyjątkowego charakteru pomieszczeniom. Ze względu na to, że mamy do czynienia z historycznym budynkiem pochodzącym z osiemnastego wieku, zdecydowaliśmy się odsłonić historyczną cegłę. Nadaje to wnętrzu jeszcze bardziej autentycznego i indywidualnego charakteru.
Każdy apartament został starannie zaprojektowany, aby zapewnić najwyższy poziom komfortu i wygody. Przestronne pokoje są urządzone w taki sposób, aby goście mogli poczuć się jak w domu, jednocześnie ciesząc się luksusem i elegancją. Wygodne łóżka, piękne tekstylia i wysokiej jakości wyposażenie są standardem w każdym apartamencie.
Nawiązania do historii są widoczne nie tylko w wystroju, ale także w atmosferze tego miejsca. Stara kamienica przenosi gości w czasie, zapewniając niezapomniane wrażenia z pobytu. Przywrócone i zachowane historyczne elementy dodają uroku i unikalności wnętrzom.
Projektowanie apartamentów hotelowych to budowanie przyjaznej, oswojonej przestrzeni ale przede wszystkim również funkcjonalność, dlatego we wnętrzu pojawiły się wygodne sofy i krzesła, duże lustra powiększające i rozświetlające przestrzeń oraz kompleksowo wyposażony aneks kuchenny i łazienka. Połączenie granatu z jasnymi kolorami obić mebli, duże obrazy oraz wzorzyste tapety dają poczucie harmonii oraz dyskretnej paryskiej elegancji.

Należę do: