MŁODNIK

RESTAURACJA


adres: Panewnicka 224 Katowice

data powstania: 2021

powierzchnia: 300m2

zakres opracowania:
-projekt wnętrz
-koordynacja branżowa
-projekt mebli na wymiar: zabudowa barów, loże, stoliki, regały dekoracyjno-magazynowe

Zdjęcia: Aleksandra Miszkurka


Naszym celem było stworzenie nowej koncepcji rodzinnej restauracji, prowadzonej przez właścicieli sieci lokalnych piekarni – Borys. Ze względu na lokalizację lokalu poza centrum, w dzielnicy willowej Katowic, bardzo zależało im na stworzeniu miejsca, które jako „destination place” przyciągać będzie znakomitą kuchnią oraz unikalnym designem. Z jednej strony będzie eleganckie i ciepłe w odbiorze z drugiej natomiast nobliwe i egalitarne.

Lokal znajduje się w budynku rozbudowywanym na przestrzeni kilkunastu lat, z czego wynika jego mocno nieregularny kształt oraz podział na 3 odrębne sale. Gdy zaczynaliśmy prace nad projektem, jedno z pomieszczeń było w trakcie budowa a dyspozycja funkcjonalna tych istniejących była zupełnie inna. Kuchnia była za mała i odcięta od części konsumenckiej a wnętrze wykończone było w zimnych i nieprzyjaznych materiałach.

W wyniku działań projektowych stworzyliśmy restaurację z otwartą kuchnią oraz długim, wyróżniającym się barem coctailowym. Każda z sal uzyskała odrębny klimat i charakter, który łączy jednak wspólny mianownik materiałowy – drewno, mosiądz oraz dopełniające je zielonkawe elementy. W całym lokalu znalazły się wykonane na zamówienie regały na wino, tapicerowane loże.
oraz stoliki wykonane specjalnie do twego wnętrza.

Należę do: