Wyspa Północ

RESTAURACJA


adres: ul. Chmielna 3/9, Gdańsk

data powstania: 2020

powierzchnia: 120m2

zakres opracowania:
- projekt wnętrz
- meble na wymiar, zabudowy
- materiały, tekstury, okładziny ścian, wybór elementów dekoracyjnych
- koordynacja wielobranżowa
- branding oraz materiały graficzne

Zdjęcia: Aleksandra Miszkurka


Wyspa Północ znajduje się na Wyspie Spichrzów, naprzeciwko Długiego Pobrzeża a z jej okien roztacza się wspaniały widok, na główny trakt spacerowy Gdańska i jego najwspanialsze zabytki, Żuraw oraz gotyckie kamienice. Jej wystrój oraz klimat nawiązuje do ponad czterystuletniej historii wyspy, która była miejscem składowania towarów z całego świata i intensywnej, kupieckiej wymiany, która przez wieki zbudowała potęgę hanzeatyckiego Gdańska.

Sercem lokalu jest bar, obłożony, wykonanymi na specjalne zamówienie kaflami o lekko wygiętym kształcie z gradientem, przechodzącym z góry na dół. Z kaflami, kontrastuje biały blat z korianu z mrożoną listwą, na której przygotowane przez barmana drinki czekają na Gościa, nie tracąc temperatury.
Nad barem znajduje się półka na butelki oraz wieszak na kieliszki, o charakterystycznym łukowatym kształcie, który dopełnia formę baru.

Na posadzce znajdują się jasne płytki lastryko, zestawione z ułożonymi w kształt jodełki, ceglanymi płytkami, które przechodzą na ściany tworząc pattern. Nieco wyżej zastosowaliśmy białą, jachtową boazerię z płycinami, na której, przyczepione zostały, niewielkie, brązowe staroświeckie ozdoby.

Jasne elementy wnętrza, takie jak boazeria i posadzki, skontrastowaliśmy z pomalowanym na głęboki granat, sufitem, pod którym wiszą marynistyczne lampy oraz drewniane wiatraki.

Należę do: